Kvalitnou architektúrou je architektúra na mieru

Napísal: Matthias28.06.2018

 

Doba sa mení. Kedysi bolo zvykom vytvárať priestory pre spoločnosť, v ktorej bola identita jednotlivca potlačená. Dnes? Dnes už vieme, že každý človek je iný, má vlastné požiadavky a vlastné sny. V modernej architektúre je preto vstup investora neodlúčiteľnou súčasťou. Poslaním architekta je teda naplniť tieto požiadavky, dokonca možno hovoriť o požiadavkách, ktoré pozorný architekt musí definovať sám.


Mám mačku

Predstavme si teda, že klient má mačku. Architekt môže, ale nemusí považovať tento vstupný faktor za dôležitý. Ak však návrh nebude zohľadňovať všetky dôležité detaily, výsledné dielo nikdy nebude pre klienta predstavovať harmonický priestor. V prípade našej mačky, je preto potreba venovať veľkú pozornosť materiálovému prevedeniu interiéru, jej osobnému priestoru a spôsobu napojenia na exteriér. (Ak predstava zničenia vašej koženej  pohovky predstavuje pre vás harmóniu, treba nám dať dopredu vedieť.)


Naozaj viem, čo chcem?

Aj ja chcem dom na mieru. Dom, kde sa budem cítiť vždy dobre. Dom, ktorý spolupracuje. Vie však človek, kde je jeho „na mieru?“ Niekto lepšie, niekto horšie. Architekti sa v posledných rokoch zaoberajú práve individuálnym prístupom a rozsiahlejšou analýzou vstupných faktorov. Sú na to „trénovaní.“ Za kvalitnú architektúru sa už nepovažuje schopnosť presadiť svoju osobnosť, ale schopnosť zohľadniť všetky vstupné aspekty a teda vytvoriť niečo kvalitné, praktické a šité na mieru.


Užívateľov názor je dôležitý

Bližší vzťah klienta s architektom je teda základným pilierom pri architektonickej tvorbe. Nejedná sa však len o stavby rodinných domov, ba práve naopak. Pri občianskych stavbách preto niektoré ateliéry robia prieskum verejnej mienky, dokonca sa na základe vstupu verejnosti častokrát zmení zadanie a súťaž sa vyhlási nanovo. Veď kto pozná lepšie potreby novej tržnice ako ľudia, ktorí denne v tržnici nakupujú. Kto lepšie definuje potreby novej cyklotrasy ako cyklisti. V ideálnom prípade je investor aj užívateľ, bohužiaľ nie vždy je to tak.


 

Vy viete „čo“, my vieme „ako“

Architekt, verte, či nie, väčšinou má potrebné schopnosti aby presvedčil klienta o svojej pravde. To však nie je správna cesta. Vy viete „čo“ a my vieme „ako“. Ak klient nepočúva architekta, je to škoda. Keď však architekt nepočúva klienta, je to katastrofa.


Matthias Marcel Jean Arnould