Beionde - architektonický ateliérSme architekti a našou vášňou je priestor. Veríme, že architekt by nad priestorom mal uvažovať a kreatívnou cestou prispievať ku kvalite bytia človeka. Snažíme sa preto prepojiť funkčnosť, estetiku a myšlienku. Od projektov rodinných domov až po urbanizmus, od konceptu až po realizáciu, ku všetkým pristupujeme s rovnakým nadšením a citom. Sme ateliér Beionde.


 

> 50

poschodí rodinných domov
> 200

poschodí komerčných stavieb
> 6000

m2 ideálnych interiérov
1

ateliér

Monika Stábová je jednou zo zakladajúcich partnerov architektonického ateliéru Beionde. Inžiniersky titul z Fakulty architektúry Slovenskej Technickej Univerzity získala v roku 2004, krátko na to odišla do Londýna. Ešte v roku 2004 sa stala súčasťou architektonickej kancelárie GFI , a.s., kde pôsobila ako kreatívna architektka do roku 2010. V roku 2009 získala autorizačné osvedčenie a bola zapísaná do zoznamu autorizovaných architektov Slovenskej komory architektov, čo jej umožnuje vykonávať architektonickú prax v rámci celej EU a vačšiny krajín sveta. Monika plynule ovláda angličtinu.

V roku 2009 založila spolu s ďalšími dvoma partnermi architektonický ateliér Puzzlebox. Po roku 2013 v ňom zostali dvaja z troch zakladajúcich partnerov –Monika Stábová a Vladimír Sekera. Ateliér po úspešnom rebrandingu v roku 2017 zmenil svoje meno na Beionde. V rámci ateliéru okrem vedenia projektov prináša a koriguje hlavné myšlienky a koncepty jednotlivých návrhov. Jej vášňou je dizajn, vysoko estetické a funkčné riešenia v jednom.

Monika má dlhoročné skúsenosti s architektonickým riešením priestoru a vedením kreatívneho tímu, od nápadu až po finálnu realizáciu. Jej nápady sú takého charakteru, ako ona sama. Moderné, odvážne a nekonvenčné. Architektúra je pre ňu viac, ako umenie. Je pre ňu životným štýlom. Je to neustále vzdelávanie sa, seba rozvoj a úprimnosť voči sebe samému. Monika si preto vybudovala veľmi empatický prístup ku klientom. Rada počúva, aby potom mohla klientske pocity a túžby zapracovať do projektov. Chápe, že finálny výsledok nie je o nej, ale o klientovi a jeho potrebách. Vždy sa teda snaží prepojiť celkový estetický dojem s praktickými riešeniami priestoru, určeného pre užívanie.

 

Vladimír Sekera je jeden zo zakladajúcich partnerov architektonického ateliéru Beionde. Získal inžiniersky titul na Fakulte architektúry Slovenskej Technickej Univerzity v roku 2007. Ďalej študoval na doktorantskom stupni na Fakulte architektúry STU. V roku 2013 bol zapísaný do zoznamu autorizovaných architektov Slovenskej komory architektov, čo mu umožnuje vykonávať architektonickú prax v rámci celej EU a vačšiny krajín sveta. Vladimír hovorí plynule po anglicky a ovláda základy nemčiny.

Počas a po skončení vysokoškolského štúdia Vladimír pracoval viac ako tri roky na pozícií architekt v jednej z najväčších stredoeurópskych architektonických a projekčných kancelárií, kde získal prax na množstve projektov všetkých mierok, od interiéru až po urbanizmus. Popri tom sa venoval vlastným návrhom, čo vyústilo do založenia architektonického ateliéru Puzzlebox spolu s ďalšími dvoma partnermi v roku 2009. Okrem rozvoja tohto ateliéru a štúdia na doktorantskom stupni FA STU Vladimír pôsobil 4 roky ako zakladajúci partner a konateľ developerskej spoločnosti, ktorá úspešne zdevelopovala obytnú zónu v lukratívnej Bratislavskej lokalite. Po ukončení developerskej činnosti sa Vladimír naplno venoval rozvíjaniu ateliéru Puzzlebox, v ktorom po roku 2013 ostali dvaja z pôvodných troch zakladajúcich partnerov – Monika Stábová a Vladimír Sekera. Ateliér po úspešnom rebrandingu v roku 2017 zmenil svoje meno na Beionde. V rámci svojej práce Vladimír okrem vedenia spoločnosti spolu s partnerkou Monikou Stábovou vedie projekty všetkých mierok a rozsahov.

Vladimír má dlhoročné skúsenosti s architektonickým navrhovaním, vedením a koordináciou celej škály projektov od štúdií cez projekčné práce až po realizácu. Je proklientsky orientovaný s dôrazom na individuálny prístup a so zmyslom pre detail. Každý projekt bez ohľadu na veľkosť vníma ako výzvu a najdôležitejšou hodnotou je pre neho kvalita v najširšom slova zmysle. Architektúru vníma nielen ako umenie, ale aj ako spôsob riešenia ľudských problémov. Ku klientom má ľudský prístup a vždy sa snaží nájsť riešenia vhodné pre klienta, ako aj architektonické, urbanistické a prírodné prostredie.

 

Ing. arch. Monika Stábová
CEO / Partner
Autorizovaný architekt SKA 1851 AA

Ing. arch. Vladimír Sekera
CEO / Partner
Autorizovaný architekt SKA 2066 AA

Ing. arch. Zuzana Vlžáková
senior architekt

Ing. arch. Margaréta Szarková
senior architekt

Ing. arch. Barbora Melegová
architekt

Ing. arch. Kristína Hochsteigerová
architekt

Ing. Dávid Fiľakovský
senior projektant

Ing. Arnould Matthias Marcel Jean
junior projektant

Ján Pavúr
marketing

 

 

 

Beionde služby

Základom dotiahnutia architektonickej vízie do úspešného konca je dôkladný, osobitý prístup ku každej fáze projektu. Preto je súčasťou našich služieb aj komplexnosť spracovania zadania. Prevedieme Vás od konceptu až po realizačný projekt a pod jednou strechou zabezpečíme aj inžiniering, projektový manažment a realizáciu. Máte teda záruku, že sa koncept od architekta dostane do realizácie naozaj bez straty kvality. Či už teda potrebujete navrhnúť rodinný dom, hotel, stoličku alebo letisko, vieme Vám zabezpečiť originálny nápad s myšlienkou aj následne kompletné spracovanie. Sme tu pre Vás.

 

 

Rodinné domy

Bytové domy

Hotely

Urbanizmus

Interiéry

Kultúra

Polyfunkcia

Verejné interiéry

Verejné priestory

Vzdelávanie

Obnova pamiatok