Luxusná vila Koliba, Bratislava

Bratislava, Slovensko

Projekt:2020
Rozsah:Architektonická štúdia, Projekt na stavebné povolenie, Realizačný projekt
Tím:Ing. arch. Ondrej Virág, Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD., Ing. arch Vladimír Sekera
Info:

Bratislavská Koliba je exkluzívnou lokalitou na bývanie, a vrcholom jedinečnosti sú tie najvyššie pozemky. Ponúkajú neuveriteľné výhľady na mesto, zároveň blízkosť lesa, a sú jednou z najlukratívnejších lokalít v Bratislave vôbec. Navrhnúť koncept, ktorý by svojím štandardom zapadol na toto miesto, je presne našou špecialitou.

Do úzkeho svahovitého pozemku sme umiestnili dve nadzemné podlažia a jedno podzemné. V podzemnom sa nachádza garáž a obslužné priestory, horné podlažia slúžia na príjemné bývanie.

Expresívny tvar nie je samoúčelný, vytvára na pozemku funkčné celky s odlišnou identitou. Z obývacej izby je tak prístupné lokálne intímne námestíčko na príjemné raňajky, ktoré sa ďalej čiastočne otvára záhrade s bazénom. Tá je ako stvorená pre letné oslavy. V najvyššom podlaží je nočná časť. Izby majú terasy s panoramatickým výhľadom na mesto. Každý priestor má svoju vlastnú identitu s programovanými väzbami na exteriér, či už na intímnu blízkosť vonkajších priestorov alebo na panorámu mesta či zeleň lesa.

Našou snahou nikdy nie je vytvoriť statické miesto na bývanie. Či už pri pohybe po vile, alebo pri pobyte v jej miestnostiach, stále je možné objavovať niečo nové a jedinečné. Snažíme sa vytvoriť zážitok.