Ako si zriadiť efektívny home office

Napísal: Vlado03.04.2020

Aktuálna situácia nás všetkých prekvapila. Vyžiadala si pre viacerých z nás nutnosť práce z domu. Pre mnohých je to nová situácia, ktorá ešte istý čas potrvá. Určite vás už na internete zastihli návody, ako situáciu zvládnuť, ako efektívne pracovať z domu, alebo ako udržiavať tímovú komunikáciu. 

My sa na problém práce z domu pozrieme z pohľadu architekta. Napriek tomu, že každá práca má svoje špecifiká, a každý z nas má iné priestorové a sociálne možnosti, existujú všeobecné riešenia, ktoré vám pobyt v izolácií určite dokážu skvalitniť.

1. Sústredenie

V prvom rade si každá práca vyžaduje sústredenie. Toto sa dá zabezpečiť prevenciou pred podnetmi okolia ako sú:

   - Hluk
   - Nevhodné osvetlenie
   - Ostatní členovia domácnosti, hlavne deti
   - Prítomnosť objektov, ktoré spôsobojú náchylnosť k prokrastinácií, napríklad chladnička alebo televízor

Zároveň si veľa profesií pri práci vyžaduje komunikáciu. Tá tiež vyžaduje ochranu pred uvedenými vplyvmi a zároveň je nutné chrániť pred hlukom z nej, ostatných členov domácnosti. Napríklad pri telefonovanía  videokonferenciách.

 2. Hranice pracovného priestoru

Najpodstatnejšie je zadefinovanie si priestoru na prácu. Ideálna je samostatná miestnosť, najlepšie pracovňa. Umiestnenie je najlepšie v dennej časti bytu, to je tá v ktorej nespíte. V prípade nedostatku priestoru môže byť pracovné miesto aj v spálni, ak vás to ochráni pred negatívnymi vplyvmi okolia. Ako dlhodobé riešenie to vzľadom na psychohygienu neodprorúčame

   - Priestor by mal mať denné osvetlenie, ale bez priameho slnečného svetla – toto sa dá zabezpečiť tieniacimi prvkami ako sú žaluzie či rolety, ale aj napríklad mobilné paravany.
   - V ideálnom prípade by mal mať priestor výhľad do exteriéru, v najlepšom prípade na zeleň.
   - Kvalitné vetranie a stabilná teplota sú základ.
   - Priestor si personifikujte, aby bol pre Vás príjemný. Ak sú deti doma, ich obrázky nie sú nutné, skúste využit skôr niečo, čo vytvorili.

Aj keď priestor nie je samostatnou miestnosťou, mala by byť v rámci psychohygieny po ukončení práce možnosť uzavrieť ho

3. Rozloženie vo vzťahu k práci

Pracovný priestor by mal spĺňať nároky na ergonómiu práce. To znamená, že vzhľadom na vaše povolanie by mal mať:

   - Dostatočnú pracovnú plochu
   - Dostatočné úložné priestory
   - Kvalitné sedenie, ak nemáte dobrú pracovnú stoličku, skúste použiť fit loptu. Skúsiť môžeťe aj prácu postojačky so zvýšenou pracovnou plochou.
   - Druhý monitor vie vo veľa profesiách výrazne zefektívniť prácu
   - Používajte slúchadlá s mikrofónom s možnosťou prepojenia na mobilný telefón ako ja na počítač / tablet

Ak to vaša práca vyžaduje, je vhodná aj tlačiareň/ skener. Občas môžete zmeniť polohu a napríklad zmluvu si prečítať na sedačke v obývačke, či už v tlačenej forme alebo na tablete.

Pokiaľ sa zúčastňujte videohovorov, zvážte prípravu adekvátneho pozadia – tematický obraz, tapeta, paraván či iba decentná farebné plocha s logom Vašej spoločnosti.

4. Práca s veľkým množstvom komunikácie

Ak Vaša práca vyžaduje menej administratívy a viac komunikácie zvážte možnosť alternatívneho riešenia priestoru. Nezabudnite pritom na dôkladné naaranžovanie scény. Napríklad:

   - Online tréningy v priestoroch fitness centra, alebo Vašej obývacej izby
   - Konzultácie zo zátišia obývacieho priestoru
   - Kurzy varenia z Vašej kuchyne

5. Dlhodobá práca z domu

Pokiaľ je alebo bude práca z domu dlhodobejšia či už kvôli aktuálnej situácií alebo kvôli smerovaniu Vašej firmy zvážte investíciu do nasledovného. Pri invsetící v pár stovkách eur sa može Vaša práca výrazne zefektívniť:

   - Kvalitný pracovný stôl a stolička
   - Pracovný box
   - Druhý monitor
   - Tlačiareň a skener
   - Externá kamera pre videokonferencie a komunikáciu
   - Mobilná klimatizácia, ak nemáte nejaké iné riešenia chladenia v letných mesiacoch

6. Všeobecné tipy pre zvýšenie efektivity

Ako architekti máme bohaté skúsenosti s domácou prácou už z univerzity, ponúkame na záver ešte zopár všeobecných rád ktoré pre nás fungujú:

   - Urobte si plán dňa a dodržujte ho
   - Pravidelne vstaňte a rozhýbte si telo, dajte si krátku prechádzku
   - Jedlo v presne stanovených časoch
   - Ráno sa pripraviť a upraviť ako do práce
   - Pravidelné dopĺňanie jednoduchých sacharidov (ovocie)
   - Ak je pracovný priestor iba jeden a pracujúcich čelnov domácnosti je viac, striedajte sa. Vytvorte si interný kladendár podľa povinností 

Keďže je pravdepodobné že v blízkej, ale aj ďalekej budúcnosti budeme musieť doma tráviť výrazne viac času, máme za to, že kvalita vnútorného prostredia bude absolútne kľúčová.

Môžete očakávať, že sa týmto témam budeme venovať v ďalších blogoch. Želáme hlavne veľa zdravia, fyzického aj psychického.