Interiér obchodného domu Lightpark

Bratislava, Slovensko

Projekt:2018
Realizácia:2020
Rozsah:Štúdia interiéru, Realizačný projekt interiéru
Tím: Ing. arch. Monika Stábová, Ing. arch. Margaréta Csernák, Ing arch Diana Šalitrošová, Ing. arch. Kristína Hochsteigerová Ing. arch Vladimír Sekera
Info:

Interiér Lightparku s novou tvárou. Lightpark je high-endový obchodný dom s luxusným nábytkom, kde hlavným konceptom návrhu bolo zjednotiť spoločné priestory, aby mohli vyniknúť výklady jednotlivých obchodov a v nich koncepčne riešený dizajnový nábytok.
Najsilnejšou ideou je farba, parížska modrá, ktorá svojim charakterom vyzdvihuje, zjednocuje priestor a vytvára inšpiratívnu cestu pre návštevníka už od vstupu. 
Samotná farba však nestačí pre vytvorenie dobrého interiéru. K tomu je potrebné doplniť priestor vhodnými materiálmi v kombinácii s jednotlivými prvkami, aby výsledný dojem bol harmonický a útulný.  V Lightparku sme pracovali  i s výrazným stvárnením osvetlenia, textúrou a štruktúrou materiálov i jemnou grafikou v detailoch priestoru. Dominantou tohto priestoru je komunikačné jadro s obkladom z tíkového dreva, takmer tatranskom profile, je využité pre osadenie vertikálnej záhrady , ktorá vnesie do interiéru potrebný život, (v čase realizácie najvyššia na Slovensku). Tento priestor bol oživený a doplnený grafikou vo forme rozpixelovania obrazu do polguľových prvkov.
Redizajn Lightparku je jednotné dielo, ktoré si návštevník chce pozrieť celé. Lightpark ako malý ale nekompromisný.