Interiér rodinného domu, Kľače

Kľače, Slovensko

Projekt:2020
Rozsah:Štúdia interiéru
Tím:Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD., Ing. arch. Martin Kadák, Ing. arch. Vladimír Sekera
Info:

Vysunutý krb v priestore chodby, bol predurčený návrhom prepojiť obývaciu časť, chodbu a kuchyňu. Toto riešenie má svoje technické opodstatnenie pre efektívne vykurovanie časti domu. Krb je viditeľný zo všetkých strán spoločného priestoru, bolo preto kľúčové zakomponovať jeho objem a funkciu do ostatných častí interiéru.

Základ prepojenia tvorí antracitová podstava krbu, ktorá prechádza do zásobníka na drevo a pokračuje do úložných častí nábytku v obývačke. Na zjemnenie objemu krbu sme zvolili mramorový obklad. Štruktúra kameňa dodáva eleganciu priestoru a je v kontraste s antracitovou farbou a drevom. Priestor je súhrov materiálov s dojmom zemitosti. Dotvárajú ho farebné doplnky, izbové rastliny a antracitová pohovka.

Kuchyňa je prevažne biela a využíva svetlú výšku priestoru. Kuchynský ostrovček zastáva aj funkciu barového sedenia čo je zvýraznené nadstavbou v tvare L. Polica nad ostrovčekom je pomyselnou hranicou medzi kuchyňou a obývacou časťou. Výška police vytvára útulnosť pri barovom sedení a tak zjemňuje otvorenosť priestoru s vysokým stropom. Pocitovo vytvára dojem inej miestnosti, ale zároveň ste v centre diania.