Luxusný byt v Bratislave

Bratislava, Slovensko

Projekt:2019
Rozsah:Štúdia interiéru, Realizačný projekt interiéru
Tím:Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD., Ing. arch. Ondrej Virág, Ing. arch. Vladimír Sekera
Info:

Keď sa spojí intenzita a elegancia…

Touto úpravou sme sa snažili maximalizovať priestorové a farebné možnosti bytu v novostavbe. Prepojením obývacej časti bytu a kuchyne sa vytvoril veľký priestor nadštandardnej obývacej úrovne. Dostatok prirodzeného svetla sme skombinovali s dizajnovým osvetlením tak, aby vynikla čierna slonovinová farba a všetky odtiene tmavej. Farebnosť a osvetlenie má kľúčový vplyv na celkový dizajn výsledku. Práve tmavá farba je ideálna pre vytváranie výrazných a intenzívnych efektov. Skombinovali sme ju so šedými odtieňmi farieb, čím sa vytvoril dojem elegancie a priestorovej hĺbky. Čierna farba je symbolom vysokej úrovne elegancie a modernosti.

Dominanciu čiernej zjemňujú odlesky betónovej podlahy, textilné závesy, sedačka a farebné umelecké doplnky vo forme obrazov a dekorácií. Zjemnenie sme podporili aj oblými hranami nábytku a kruhovým stolom s mramorovou doskou. Tento stôl v dubovom prevedení symbolizuje hrejivosť domova.

Povrch kuchynskej dosky je zo sivého kameňa. Digestor je plne integrovaný v rovine drevených lamiel a teda vôbec nevstupuje do priestoru. Výrazným prvkom je rámové svetlo z kovu, ktoré osvetľuje plochu ostrovčeka a varnej dosky.