Minimalistický byt v Bratislave

Bratislava, Slovensko

Projekt:2020
Realizácia:2022
Rozsah:Štúdia interiéru, Realizačný projekt interiéru
Tím:Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD., Ing. arch. Miroslava Bubláková, Ing. arch. Martin Kadák, Ing. arch. Vladimír Sekera
Info:

Interiér bytu v bytovom dome Octopus v Bratislave je minimalistický, praktický a zároveň atypický typ mezonetového bytu, ideálny pre mestské bývanie.

Častokrát sú byty vo veľkých projektoch navrhované s minimálnou podlahovou plochou, o to dôležitejšie je potom vytvoriť interiér, ktorý podporí jeho priestrannosť a úložné priestory umiestni na správne miesto v súlade s proporciami konkrétnej izby. Použitie svetlých farieb rovnako pomôže vzdušnosti a presvetleniu. V tomto interiéri je dôležité vyzdvihnúť detaily úložných priestorov. Je použitých množstvo, pre prvý pohľad neviditeľných, výsuvov (v spálni za posteľou, v detskej izbe, za TV stenou,...), ktoré uľahčujú život i upratovanie a zároveň prinášajú do priestoru istú hravosť. V hravosti pokračuje aj kruhové zrkadlo, zapracované do nábytkovej steny na chodbe, ktoré sa stáva akýmsi akcentom celého bytu.

Interiér tohto bytu sa skutočne dá nazvať minimalistický, zdôrazňuje priestor, je funkčný, efektívny, nenáročný na údržbu, decentný vo výbere nábytku, farieb i materiálov.

Za fotky ďakujeme Andree Škvareninovej.