Proxenta office

Bratislava, Slovensko

Projekt:2020
Rozsah:Štúdia interiéru, Realizačný projekt interiéru, Projektový manažment
Tím:Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD., Ing. arch Zuzana Vlžáková, Ing. arch. Miroslava Bubláková, Ing. arch. Martin Kadák, Ing. arch. Vladimír Sekera, Ing. arch. Kristína Hochsteigerová, Photo: © Matej Hakár, 2020
Info:

Srdcom officu je kolektív.

Keď robíte interiér officov, je v prvom rade nutné naozaj spoznať klienta. Aký má podnikateľský prístup, aké má hodnoty, ako ma rozdelené pracoviská... Finančná spoločnosť Proxenta je z tohto pohľadu komplikovaná tým, že má pracovné tímy s rôznymi špecializáciami, ktoré majú diametrálne iné požiadavky. Účtovnícke oddelenia, predajcov cenných papierov, realitných developerov - každé z týchto oddelení má inú dynamiku, iné potreby z pohľadu bezpečnosti, komunikácie, archivácie či vzájomných väzieb. Riešený priestor je navyše rozdelený na tretie a trináste podlažie. Okrem naplnenia všetkých požiadaviek jednotlivých oddelení a ich umiestnení, bolo našou úlohou splniť aj jednu extra požiadavku - vytvorenie nového interiéru, ktorý by zlepšil komunikáciu a vzťahy jednotlivých oddelení a zamestnancov – v tomto prípade ľudí s výraznými charaktermi.

Ako architekti nemáme moc nad nastavením firemnej kultúry ako takej, ale máme množstvo tvorivých prostriedkov ako ju posilniť a podporiť. V tomto prípade sme zvolili kancelárie, ktoré sú rozhraním medzi individuálnymi a veľkoplošnými – umožňujú tak zdieľať jednotlivým tímom priestory bez toho, že by sa vzájomne rušili.

Hlavným srdcom produktivity je tretie poschodie. To okrem spomínaných kancelárií obsahuje okružnú komunikáciu, ako miesto na neformálne stretnutia. Zároveň obsahuje útulné kúty s elegantným sedením a stolmi na rýchle mítingy alebo plávajúce pracovné miesta. Ústredným, pre tento priestor z pohľadu sociálneho kontaktu, je multifunkčná miestnosť s kuchyňou a barom, kde sa uskutočňujú raňajky, stretnutia, prezentácie, firemné porady v plnej škále formálnosti.

Presklené zasadačky ponúkajú úchvatný výhľad na Bratislavu smerom do starého mesta a vytvárajú neopakovateľnú atmosféru. Vstupný priestor je elegantný s použitím luxusných povrchov a materiálov, trochu chladný, s jemným odkazom na futuristické interiéry vesmírnych lodí.